תפריט נגישות

סמל יורם הר נוי שיינברג ז"ל

יורם הר נוי
בן 27 בנפלו
בן ברטה ויהושע
נולד בתל אביב
בג' באדר א' ת"ש, 12/2/1940
התגייס ב-1958
שרת בחיל השריון ר"מ גד' 39, חט' 45
נפל בקרב
בכ"ח באייר תשכ"ז, 7/6/1967
במלחמת ששת הימים
מקום נפילה: קבטיה
באזור יהודה ושומרון
מקום קבורה: חיפה
אזור: א, חלקה: 1, שורה: 2, קבר: 10.

קורות חיים

יורם, בנם-בכורם של יהושע וברטה, נולד ביום ג' באדר א' ת"ש (12.2.1940) בתל-אביב. בבית-הספר הריאלי בחיפה למד וסיים את לימודיו בו ולאחר-מכן למד שנה אחת בבית הספר הימי בעכו.

לבסוף סיים את לימודיו בבית הספר "אבן פינה" בחיפה וקיבל את תעודת הבגרות שלו. לאחר-מכן המשיך בלימודיו באוניברסיטה העברית בירושלים והוכתר בתואר .B.A בהיסטוריה ובגיאוגרפיה.

למד גם שנה אחת את תורת החינוך. מאז שימש כמורה לגיאוגרפיה בבית הספר הימי "זבולון" אשר בתל-אביב ובבית הספר התיכון העירוני החדש בחולון. טוב-לב היה, ידיד נאמן ונוח לבריות ומוכן לעזור לזולתו בלי שתצמח לו כל טובת הנאה.

בשנת 1958 גויס לצה"ל וסיים את שירות-החובה. כשנקרא למילואים היה ממלא תפקיד של מפקד-טנק. ערב מלחמת ששת הימים נקרא לדגל ונפל בקרב שנערך בצומת קבטיה ליד ג'נין ביום כ"ז באייר תשכ"ז (6.6.1967), הוא היום השני לקרבות. הניח אשה וילד. היה בין הראשונים שהסתערו על עמדות האויב במסגרת חטיבתו. חבריו חיבבוהו וכיבדוהו על דיקנותו, מהירות תפיסתו ותגובותיו. הובא לקבורה בבית-הקברות הצבאי בעפולה ולאחר זמן הועבר למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי שבחיפה. ב"מידות", עתונו של בית הספר התיכון החדש בחולון מובאת רשימה לזכרו ולזכר ישראל שטרן. ב"מעלות", רבעונם של מורי בתי הספר העל יסודיים הובאו שתי רשימות עליו. ב"נזכור", שבהוצאת האוניברסיטה העברית בירושלים והסתדרות הסטודנטים שבה ובעריכת יהודה האזרחי, הוקדשו כמה עמודים לזכרו.

הופק במערכת "גלעד-לזכרם", באמצעות חב' תבונה בע"מ (054-6700799)
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה