תפריט נגישות

דבר ראש העיר

מוטי ששון, ראש עיריית חולון. צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
משפחות יקרות, תושבי חולון,

רבים נוהגים להשתמש בביטוי "משפחת השכול", שלא אחת חוטא לאמת. מצד אחד, זהו מעגל המציע מעין קבוצת תמיכה או סוג של משפחה העורכת פעילויות משותפות וחווה חוויות יחד עם אנשים המבינים באמת אלה ללבם של אלה. אך, מצד שני, צרת רבים היא בהחלט לא חצי נחמה, מאחר שכל אחד ואחת כואב את אובדנו שלו בדלת אמותיו ומנסה להתמודד עם החוסר, עם הגעגוע. 

לצערנו הרב, אין כמעט משפחה בישראל שהשכול לא נגע בה באופן ישיר או עקיף, אין כמעט אדם בישראל שלא מכיר חלל שנפל. למרות שהבנים והבנות הם בראש ובראשונה של המשפחות השכולות, רבים מאתנו חשים כי במידה מסוימת הם גם שלנו וכמה טוב לדעת שהעם שלנו, על כל מגזריו ועדותיו, גם אם לא אחת הוא מפולג בדעותיו ובמעשיו, יודע בהחלט לגשר על מחלוקות, להתאחד, להישיר מבט ולהושיט יד בעת צרה.    

באתר שאתם גולשים בו כעת, שהקמנו בשיתוף פעולה טוב ומלא עם סניף חולון של "יד לבנים" ובעזרת הוועדה העירונית להנצחת חללי הטרור, ניתן למצוא מידע רב על אודות יקירינו, חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, בני חולון. במידה שתרצו תוכלו גם להוסיף ולהרחיב את הכתוב ולהעשירו בתצלומים, במכתבים, בסרטונים ובמפעלי הנצחה אחרים, שיתווספו גם לחומרים המצויים בעמדת המידע המוצבת בבית "יד לבנים". גם בתי הספר בחולון נרתמו ליוזמה הברוכה והתלמידים עוסקים מזה זמן רב בליקוט חומרים רבים ככל הניתן ובכתיבת עבודות שישמשו לזיכרון עולם. 

אני מזמין את כולכם להיכנס לאתר (גם באמצעות המכשירים הסלולרים), להדליק נר לזכר הנופלים ולקרוא מבעד לדמעות על כל אלה שבזכותם אנו כאן.

שלכם,
מוטי ששון
ראש העיר


בניית אתרים: לוגו חברת תבונה