תפריט נגישות

טר"ש משה אלבו ז"ל

משה אלבו
בן 32 בנפלו
בן מרגלית ואברהם
נולד במצרים
בכ' באייר תרצ"ה, 23/5/1935
התגורר בחולון
התגייס ב-1953
שרת בחיל התותחנים תומ"ת 872, חיל השריון 872
נפל בקרב
בכ"ח באייר תשכ"ז, 7/6/1967
במלחמת ששת הימים
מקום נפילה: ג'בל הילל
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ב, חלקה: 11, שורה: 02, קבר: 08.
הותיר: אשה, בן ובת

קורות חיים

משה, בן מרגלית ואברהם, נולד בכ' באייר התרצ"ה 23.5.35, בקהיר מצרים, שם למד בביה"ס "כל ישראל חברים". כשמלאו לו שתים עשרה, עלתה המשפחה ארצה, והתיישבה בירושלים. עם פרוץ מלחמת הקוממיות נותקה המשפחה ברוכת-הילדים מן האב, שמצא עבודה בת"א, ומשה נאלץ לצאת לעבודה כדי לעזור בפרנסת המשפחה. הנער בן השלוש עשרה לא בחל בשום עבודה - מכר עיתונים והוביל מים בירושלים הנצורה והמופגזת. בתום מלחמת העצמאות, עברה המשפחה לת"א והתאחדה עם האב. משה עבד כמסגר בביח"ר "הארגז" בשעות הבוקר, ובערב השלים את השכלתו המקצועית בביה"ס ע"ש מקס פיין, ולאחר מכן אף למד לבגרות במכון להשכלה בכתב.

משה התגייס לצה"ל בשנת 1953, היה בקורס מ"כים והשתתף בקרב על ניצנה לפני מבצע קדש. מספרת אחותו אורלי: "הוא היה גבר חסון, שופע אהבה לכל הסובב אותו: משפחה, חברים ושבילי מולדת. הוא הרבה לטייל בארץ, כשגולת הכותרת בכל טיוליו הייתה צעדת י-ם. משה אהב לנגן במפוחית פה, לצלם בני משפחה, חברים ונופי הארץ ולרכב על אופנוע. משה אהב את הצבא והיה חייל גאה. דמותו מיטשטשת והולכת עם השנים ורק תמונותיו מחיות אותו בקרבנו: זקוף קומה, מחייך מלוא הפה והעיניים, כשהוא תמיד בחיק הטבע או מוקף חברים ובני משפחה."

את שירות המילואים עשה משה בגדוד תותחנים 872. במלחמת ששת הימים שירת ככוון התותח. מספר עליו מפקד הצוות: "הוא היה איש צוות מעולה ומילא את תפקידו במסירות. היה המבוגר שבינינו ובתור שכזה, תרם רבות לצוות מניסיונו ומהשקט הנפשי שלו".

משה נפל ביום השלישי למלחמה בהיתקלות עם כוחות שריון למרגלות ג'אבל הילאל. הוא הובא לקבורה בבית הקברות הצבאי לשעת חירום בבארי, והועבר לאחר זמן למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים. בן שלושים ושתיים היה במותו. הניח אישה ושני פעוטות: בן - אבי, ובת - עידית, שהם כיום נשואים והורים לילדים.

נזכור אותך, משה, ונזכור את דמותך האבהית, האוהבת והדואגת. נזכור את החיוך ואת שמחת החיים. מה לא היינו נותנים כדי שתוכל לראות את נכדיך, אתה - צעיר נצחי וסבא!

הופק במערכת "גלעד-לזכרם", באמצעות חב' תבונה בע"מ (054-6700799)
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה