תפריט נגישות

טוראי יוסף טחן דהאן ז"ל

יוסף טחן
בן 18 בנפלו
בן שמחה וחיים
נולד בחולון
בכ"ה באייר תשכ"ד, 7/5/1964
התגייס ב-פברואר 1983
שרת בחיל התותחנים בט"ר חת"ם 5071
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"א באייר תשמ"ג, 24/4/1983
מקום קבורה: חולון
חלקה: 5, שורה: 4, קבר: 2.
הותיר: הורים, שני אחים ואחות

קורות חיים

בן שמחה וחיים, נולד בכ"ה באייר תשנ"ד (7.5.1964) בחולון. הוא למד בבית הספר היסודי "ישורון" ובבית הספר התיכון "יבנה" בחולון. לאחר שהשלים את לימודיו התיכוניים למד בבית הכנסת "לילות יעקב" ברמת הנשיא. יוסף האמין בלימודי התורה ורצה לעסוק בלימודי התורה במשך כל חייו. לאורך כל שנות לימודיו היה תלמיד שקדן והיו לו חברים רבים. הוא הרגיש קרבה רבה לאחיו יובל ותמיד דאג לו.

בחודש פברואר 1983 התגייס לצה"ל ושירת בחיל התותחנים. כחודשיים לאחר שהגיע לבסיס הטירונים, נפל בעת שירותו בי"א באייר תשמ"ג (24.4.83), בן 18 היה במותו.

יוסף הובא למנוחות בבית הקברות הצבאי בחולון.

הוא השאיר אחריו הורים, שני אחים ואחות.

מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "יוסף שירת ביחידתי במשך כשמונה שבועות ומילא תפקידיו לשביעות רצונם המלאה של מפקדיו. הוא היה חייל ממושמע, אחראי והשתדל תמיד לבצע את המוטל עליו על הצד הטוב ביותר".מה יש לו לאדם / מילים ולחן יוסף דהאן.

מה יש לו לאדם לעשות בעולמו כי אם לעשות רצון קונו ולעשות נחת רוח ליוצרו צריך אדם ללמוד את התורה התורה הקדושה שבה שאב עמנו ניצחיותו צריך גם לעסוק בגמרא הקדושה.

פזמון: מה יש לו לאדם לעשות בעולמו...

אנא אדם יקר עסוק נא בתורה הקדושה כי אם היא לא היתה לא היה העולם קיים שכתוב: "אם לא בריתי יומם ולילה חוקות שמים וארץ לא שמתי".

פזמון: מה יש לו לאדם לעשות בעולמו...

הופק במערכת "גלעד-לזכרם", באמצעות חב' תבונה בע"מ (054-6700799)
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה