תפריט נגישות

סמל אליהו אלי אסרף ז"ל

אליהו אסרף
בן 20 בנפלו
בן סול ושלום
נולד במרוקו
בכ"ט בסיון תשי"ג, 11/6/1953
שרת בחיל השריון, חיל החימוש
יחידה: קמנ"ר 225, אוג' 252
התגייס ב-אוגוסט 1971
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ו בכסלו תשל"ד, 21/12/1973
מקום נפילה: ג'בל עתקה
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
אזור: 1, חלקה: 8, שורה: 2, קבר: 9.
הותיר: אם, ארבע אחיות ואח

קורות חיים

אלי, בן סול ושלום ז"ל, נולד ביום כ"ט בסיון תשי"ג (11.6.1953) בפז שבמרוקו ועלה ארצה עם משפחתו ב- 1959.

בתחילה השתקעה המשפחה בקיסריה ואלי התחנך שם בבית הספר המקומי. בשנת 1962 נפטר אביו והמשפחה עברה להתגורר בחולון.

אלי התקבל לפנימייה הדתית "אחוזת שרה" וסיים שם את לימודיו היסודיים. בתיכון למד ב"ימין אורד" בחיפה והשתלם במקצועות האלקטרוניקה והמכניקה.

אלי היה חובב ספורט ובעתות הפנאי הרבה להתעמל ועסק בעיקר באתלטיקה קלה. עסק גם בעבודות חשמל להנאתו, אהב לגלף בעץ וכמו-כן שלח ידו בעבודת שרטוט.

אלי היה חבר טוב ולא חסך מאמצים כדי לעזור לזולת, ולכן היה אהוב על כל חבריו. למרות שהתנאים הכלכליים בביתו היו קשים, היה תמיד שמח בחלקו, חביב ונעים הליכות.

אלי גויס לצה"ל בתחילת אוגוסט 1971 והוצב לחיל השריון. עבר קורסים בחיל והיה לטכנאי-חשמל-טנקים, כאשר כל תקופת שירותו עשה בסיני. הוא היה חייל טוב, אחראי ומסור לתפקידו, ושימש דוגמא לחבריו בסבלנותו ובמזגו הטוב. במהלך תקופת שירותו השתדל שלא להדאיג את משפחתו, הקפיד להתקשר הביתה ולא הרבה לספר על קשייו בחיי הצבא.

כשפרצה מלחמת יום הכיפורים השתתף עם יחידתו בקרבות הבלימה בחזית הדרום. לאחר סיום המלחמה הצטרפה יחידתו לכוחות צה"ל מעבר לתעלה.

ביום כ"ו בכסלו תשל"ד (21.12.1973), באזור ג'בל עתקה, נפל בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בקרית-שאול. השאיר אחריו אם, ארבע אחיות ואח. לאחר נופלו הוענקה לו דרגת סמל.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "אלי שירת ביחידתי בתפקיד טכנאי חשמל בטנקים. הוא היה בעל מקצוע מעולה. כאשר יכול היה לעזור במשימות שונות, מעולם לא חסך במאמצים ולא התאונן כאשר רבה היתה העבודה. חבריו ומפקדיו הכירו בתכונותיו האישיות והמקצועיות. הם אהבוהו וכיבדוהו הן כאדם והן כחייל. גדול צערנו על נפילתו של חבר וחייל".

בניית אתרים: