תפריט נגישות

רב"ט יעקב ג'קי סבן ז"ל

יעקב סבן
בן 21 בנפלו
בן ליזה ובכור
נולד בלוב
בכ"א בחשוון תשכ"ב, 31/10/1961
התגורר בחולון
שרת בחטיבת הנח"ל, חטיבת הצנחנים
יחידה: גד' 50, גד' 101
התגייס ב-ספטמבר 1981
נפל בקרב
בט"ו באב תשמ"ב, 4/8/1982
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: אל אוזעי
באזור לבנון
מקום קבורה: חולון
חלקה: 4, שורה: 3, קבר: 7.
הותיר: הורים, שני אחים ושתי אחיות

קורות חיים

בן ליזה ובכור, נולד ביום כ"א בחשוון תשכ"ב (31.10.1961) בלוב. בילדותו עקרה משפחתו לאיטליה,שם התחיל יעקב את לימודיו בבית ספר יסודי ברומא. בן 7 שנים הוא היה כשעלה לארץ עם הוריו, בשנת 1968, והמשפחה השתקעה בחולון.

יעקב סיים את בית הספר היסודי על שם ארן בחולון, המשיך ללמוד בבית הספר המקצועי "הולץ" וסיימו במגמת אלקטרוניקה. ג'קי היה בן בכור להוריו. עם כל אהבת הארץ, התנועה והקיבוץ, יותר מכל הוא אהב את בית הוריו שהיה כל עולמו.

בספטמבר 1981 הוא התגייס לצה"ל, ושירת בגרעין נח"ל מוצנח. יעקב עבר אימוני טירונות, עבר קורס נהגי נגמ"ש וכן קורס צניחה. הוא הועלה לדרגת רב"ט, ושימש כמקלען ביחידתו. במלחמת שלום הגליל לחם יעקב עם יחידתו במבואות מחנה אל אוזעי.

ביום ט"ו באב תשמ"ב (4.8.1982), בעת טיהור המחנה, הוא עמד בתצפית על אחד הגגות ונהרג מפגיעת צלף. בן 21 שנים היה יעקב במותו. יעקב הובא למנוחות בבית הקברות הצבאי בחולון.

הוא השאיר אחריו הורים, שני אחים ושתי אחיות.

שר הביטחון אריאל שרון כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "יעקב נתן את חייו למען מולדתו. הוא נפל בלבנון. תמיד התנדב להיות ראשון ולסייע לחבריו. היה חברותי, עמוד התווך במשפחתו ואהוב על כולנו".

מפקד יחידתו כתב עליו: "בעת לחימה עיקשת בכיבוש מחנה אל-אוזעי נפל יעקב. הנכם שייכים למשפחת נח"ל מוצנח המפוארת, אשר הקריבה קורבנות רבים על מזבח ביטחון המדינה".

בניית אתרים: