תפריט נגישות

רב"ט עופר בג בג ז"ל

עופר בג בג
בן 19 בנפלו
בן ירדנה ואהרון
נולד בחולון
בי"ד בתשרי תשי"ח, 9/10/1957
התגורר בערוגות
שרת בחיל הים
יחידה: אח"י רומח
התגייס ב-פברואר 1976
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"ט בתשרי תשל"ז, 12/10/1976
מקום נפילה: סיני
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
אזור: 1, חלקה: 13, שורה: 1, קבר: 13.
הותיר: הורים, אחות ושני אחים

קורות חיים

בן אהרון וירדנה. נולד ביום י"ד בתשרי תשי"ח (9.10.1957) בחולון. למד בבית-הספר היסודי 'רביבים' שבמקום, המשיך וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון 'מיטרני' שבחולון.

עופר היה תלמיד חרוץ וממושמע. היה ילד נוח ואהוב על חבריו ועל מוריו. בבית-הספר התיכון התבלט בפעילותו החברתית ונבחר כיושב-ראש מועצת-התלמידים. בטכס סיום הלימודים הוענק לו אות-הצטיינות על פעילותו החברתית במסגרת בית-הספר.

מנהל בית-הספר מספר: "היו לעופר תכונות שחיבבוהו על החברה. תוך זמן קצר ביותר כבר היה במעמד של מוליך את חברת התלמידים לשורה של פעילויות חברתיות בבית-הספר".

ומוסיפה מחנכת הכיתה: "הקו הבולט והמאפיין את עופר היה ערנותו לחברה הסובבת אותו ונאמנותו לחבריו ולבית-הספר. היה בו כוח-רצון שאפשר לו להתגבר על כל הקשיים והפיתויים, לותר מעט על בילויים ולסיים את בית-הספר כתלמיד מצליח בעל תעודת-בגרות וכאיש-חברה פעיל".

מגיל צעיר היה עופר חבר בתנועת הנוער 'השומר הצעיר' בחולון. הוא היה חובב-ספורט והצטיין בספורט-ים; עסק בסקי-מים ובשיט-מפרשיות.

עופר גויס לצה"ל בפברואר 1976 והתנדב לחיל-הים. לאחר הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס-מכ"ם נשלח לשרת בספינת-הטילים 'רומח'. הוא היה חייל אחראי וממושמע והשתלב היטב בחברת החיילים ביחידה.

ביום י"ט בתשרי תשל"ז (12.10.1976) נפל עופר בעת מילוי תפקידו בסיני.

הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבקרית-שאול.

השאיר אחריו הורים, אחות ושני אחים. אחרי מותו הועלה עופר לדרגת רב"ט.

הוריו הקימו לזכרו קרן-מלגות לפעילות חברתית בבית-הספר התיכון 'מיטרני' שבחולון, שלמד בו.

בניית אתרים: