תפריט נגישות

סמ"ר אהרון מנשה ז"ל

אהרון מנשה
בן 36 בנפלו
בן טפחה ויעקב
נולד בעירק
בתש"ו, 1946
התגורר בחולון
שרת בחיל החימוש, חטיבת הצנחנים
יחידה: מרא"ה 860, חטיבה 226
התגייס ב-פברואר 1964
נפל בקרב
בכ"ה באב תשמ"ב, 14/8/1982
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: בחמדון
באזור לבנון
מקום קבורה: חולון

קורות חיים

בן טפחה ויעקב, נולד בשנת 1946 בעירק, ועלה ארצה עם משפחתו בשנת תשי"א. אהרון למד בבית-ספר יסודי ברחובות וסיים את חוק לימודיו כמכונאי רכב בבית-ספר להכשרה מקצועית בחולון.

אהרון גויס לצה"ל בתחילת פברואר 1964 ולאחר הטירונות הוצב בחיל-החימוש. בחיל השתלם במכונאות-רכב ומכונאות רכב קרבי משוריין ושירת באחת מסדנאות החיל. בהגיע זמנו להשתחרר צוינה התנהגותו בתעודת השחרור כטובה מאוד והערכת מפקדיו היתה כי הוא "אחראי וממושמע. ביצע את תפקידו לשביעות רצון הממונים".

בתחילת יולי 1966 שוחרר אהרון מהשירות הסדיר. הוא נשא אשה והחל לעבוד כמכונאי-רכב בחברת "מקורות". כאיש מילואים נקרא לשירות במלחמת ששת הימים ובמלחמת יום הכיפורים והוענקו לו אותות המערכה. דרגות סמל וסמל-ראשון קיבל תוך כדי שירותו במילואים.

כשהחל מבצע שלום הגליל נקרא אהרון לשירות פעיל ועלה עם יחידתו ללבנון.

ביום כ"ה באב תשמ"ב (14.8.1982) נפל סמל-ראשון אהרון בקרב בלבנון והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בחולון. השאיר אשה, שתי בנות ובן, אם, אח וארבע אחיות.

במכתב התנחומים למשפחה כתב שר הביטחון, כי אהרון "היה חייל ותיק בפלוגה, ממושמע ונעים הליכות, שביצע את חובתו במסירות ובאחריות, עזר לחבריו ונכון היה לבצע כל משימה שהוטלה עליו".

בניית אתרים: