תפריט נגישות

רב"ט אהרון ינובסקי ז"ל

אהרון ינובסקי
בן 36 בנפלו
בן פולה ולייב
נולד בברית המועצות
בכ' באדר א' תש"ו, 21/2/1946
התגורר בחולון
שרת בחיל החימוש
יחידה: פד"מ 65
התגייס ב-אוקטובר 1963
נפל בפעילות מבצעית
בכ"ו בכסלו תשמ"ד, 2/12/1983
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: נבטיה
באזור לבנון
מקום קבורה: חולון
הותיר: אשה, שתי בנות, הורים ואח

קורות חיים

אהרון, בן פולה ולייב, נולד ביום כ' באדר א' תש"ו (21.2.1946) במוסקבה. הוריו, יוצאי פולין, נמלטו בשנות המלחמה לרוסיה. בגיל שנה חזר עם הוריו לפולין, ובשנת 1950 עלתה המשפחה לארץ.

תחילה התגוררה המשפחה בבית העולים בעתלית. משם עברה לשכונת גני תקווה שבפתח תקוה. בשנת 1955 השתקעה המשפחה בחולון, בשכונה שבה התגוררו יוצאי פולין. אהרון למד בבית הספר היסודי על שם שנקר בחולון, והשלים את לימודיו בבית ספר מקצועי של משרד העבודה.

אהב מוסיקה, ניגן בגיטרה וידע לתופף. אהב עבודת כפיים והרהיטים בביתו היו מעשה ידיו. אהרון היה פעיל בתנועת הנוער העובד והלומד בחולון.

באוקטובר 1963 התגייס לצה"ל, ואחרי אימוני טירונות הוצב בחיל החימוש. הוא עבר קורס של מכונאי רכב, ותפקיד זה מילא כל שנות שירותו בצה"ל אחרי ששוחרר מן הצבא הסדיר התחיל לעבוד בליטוש יהלומים.

בשנת 1972 התחתן והקים את ביתו בחולון, סמוך לבית הוריו. הוא המשיך למלא את חובותיו לצה"ל, ובדצמבר 1980 עלה לדרגת רב"ט.

בשנת 1979 עזב את עבודתו במפעל היהלומים והתחיל לעבוד כמכונאי מטוסים בתעשייה האווירית. הוא התקדם בעבודה, עבר קורסים ונחשב לעובד אחראי ומסור.

אהרון היה איש נוח לבריות, טוב לב, נעים הליכות ומוכן תמיד לעזור לזולת.

במלחמת שלום הגליל נקרא לשירות במילואים. ביום כ"ו בכסלו תשמ"ד (2.12.1983), בהיותו בסיור ליד העיירה נבטייה בלבנון, נהרג באש המחבלים. בן 38 היה במותו.

אהרון הובא למנוחות בבית הקברות הצבאי בחולון. הוא השאיר אחריו רעיה, שתי בנות, הורים ואח.

שר הביטחון משה ארנס כתב עליו למשפחתו: "אהרון שירת בגדוד חי"ם, בחיל החימוש. הוא היה חייל מצוין, נעים הליכות, אהוב על כל מי שהכירו".

בניית אתרים: