תפריט נגישות

טר"ש צבי גרגור לנקיס ז"ל

צבי לנקיס
בן 21 בנפלו
בן רחל ויוסף
נולד ברוסיה
בה' בתמוז תש"ז, 23/6/1947
התגורר בחולון
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 500, גד' 195
התגייס ב-נובמבר 1967
נפל בפעילות מבצעית
בד' בחשוון תשכ"ט, 26/10/1968
מקום נפילה: דיר סואר
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
הותיר: הורים ואחות

קורות חיים

בן יוסף ורחל (רייזה). נולד ביום ה' בתמוז תש"ז (23.6.1947) בדובנו אשר ברוסיה. בפולין למד בבית-הספר היסודי והתיכון על-שם פרץ, סיים את בחינות הבגרות ולאחר-מכן עלתה המשפחה לארץ בשנת 1966. בשעות הפנאי היה משחק בכדורגל עם חבריו בלי שהשתייך לארגון ספורט כלשהו. הוא אהב להשקיע עצמו בספרות הקשורה בהיסטוריה ובגיאוגרפיה ובמקצועות הריאליים - בייחוד במתמטיקה, כי רצונו היה ללמוד מקצועות אלה בבית-הספר בירושלים אשר נתקבל אליו. היה בן טוב הדואג למשפחתו וגם תלמיד טוב שזכה לשבחים רבים מפי מוריו.

לצה"ל גויס בנובמבר 1967 והוצב לחיל השריון. בצבא הצטיין כחייל וביחידתו מונה כמפקד זוטר. על הצטיינות זו קיבל דרגת טר"ש. אך ביום ד' במרחשון תשכ"ט (26.10.1968), בעוד הוא בשירות-חובה, היתה תקרית-אש ארטילרית ליד מוצב דיר סואר מול איסמעיליה אשר שם נמצא החיל ואז מצא את מותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקרית שאול.

תקופה של עשרה חדשים בערך היה ביחידה ובמשך זמן קצר זה "מילא ברצון ובהתלהבות כל פקודה שהיה ממונה לבצעה", כפי שמפקד-יחידתו כתב להוריו במכתב-תנחומיו אליהם. "היות והוא נמנה עם החיילים המצטיינים ביחידה קיבל תפקיד מפקד על חבריו".

בניית אתרים: