תפריט נגישות

סמ"ר ישראל דאנש ז"ל

ישראל דאנש
בן 20 בנפלו
בן יפה ורחמים
נולד בירושלים
בכ' בטבת תשי"ד, 26/12/1953
התגורר בתל אביב
שרת בחיל השריון, חיל הנדסה
יחידה: גדוד אסף
התגייס ב-06.02.72
נפל בקרב
בכ"ב בכסלו תשל"ד, 17/12/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: סיני
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
אזור: 1, חלקה: 8, שורה: 2, קבר: 3.
הותיר: הורים, שני אחים ואחות

קורות חיים

ישראל בן יפה ורחמים נולד ב- כ' טבת תשי"ד (26.12.53) בירושלים, גדל בקסטל עד גיל 5. בגיל 5 עבר לגור בגדרה, בגיל 8 עבר לגור בתל-אביב. למד בבית ספר דתי ממלכתי"עמיאל", בשכונת התקווה, אחר-כך למד בבית-ספר תיכון "תורה ומלאכה".

עם תום לימודיו ביקש להשלים את הידע במקצועו ולמד בבית הספר לטכנאים בתל אביב, הוא סיים את לימודיו בהצלחה וזכה לתואר טכנאי מתכת. מילדותו היה ישראל דתי וירא שמיים ומוריו ומקורביו שבחו אותו מאד על אמונתו העמוקה ועל ידיעתו המקיפה בספרי הקודש. משהתבגר, החל מקדיש זמנו גם לפעילות גופנית נוסף על הפעילות הרוחנית. הוא עסק בספורט ובעיקר אהב את ספורט הרמת המשקולות. כדי להגיע להישגים בתחום זה התאמן במסגרת אגודת "מכבי" בתל-אביב, באורח סדיר. הוא היה בעל נפש רגישה, התעניין באמנות הציור, ידע להנות מתמונות יפות ולהעריך מעשי אמנות בכלל.

ישראל גויס לצה"ל בראשית פברואר 1972 והוצב לחיל ההנדסה.

לאחר סיום הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס החבלה, בקורס מ"כים ובקורס למשקי חיל ההנדסה, הוצב ביחידת שדה של חיל ההנדסה בתפקיד מש"ק פלסים. הוא נחשב מפקד מעולה ביחידתו, היה חייל מסור ואחראי וזכה להערכתם של חייליו ושל מפקדיו, בעיקר בשל דבקותו באמונתו. בזמן חופשותיו נהג ישראל לעבור לפני התיבה בבית הכנסת של השכונה שכן ניחן בקול ערב והיה אהוד על כל שכניו ומיודעיו. במלחמת יום הכיפורים השתתף בקרבות הבלימה והפריצה נגד מצרים בחזית סיני. הוא יצא בשלום ממוראות המלחמה, אך ביום כ"ב בכסלו תשל"ד (17.12.1973), באזור שממערב לתעלה, צפונית לק"מ ה-101, עלה ישראל על מוקש ונהרג במקום. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית העלמין הצבאי בקרית שאול. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל-ראשון.

בניית אתרים: