תפריט נגישות

טוראי ישראל יגאל דוידוב ז"ל

ישראל דוידוב
בן 19 בנפלו
בן ליבקה ודוד
נולד ברוסיה
בכ"ד בשבט תשמ"ו, 3/2/1986
התגורר בחולון
שרת בחיל החימוש
יחידה: בה"ד 20
התגייס ב-אוגוסט 2006
נפל בעת שירותו
בי"ח באב תשס"ו, 12/8/2006
מקום קבורה: חולון
חלקה: 9, שורה: 3, קבר: 2.
הותיר: הורים ושלוש אחיות

קורות חיים

ישראל נולד בטגיקסטאן שברוסיה ב-כ"ד בשבט תשמ"ו (3.2.1986), בן הזקונים לליבקה ודוד. ישראל נולד בטגיקסטאן שברוסיה.

בשנת 1995, בגיל 9, עלה ישראל עם משפחתו לישראל והתמקמו בחולון. ישראל למד מהר מאד את השפה העברית ולפי השתלבותו בישראל, אפשר היה לחשוב שהוא בכלל צבר. ישראל למד בבית ספר רביבים שם הכיר חברים רבים. ישראל אהב מאד מכוניות ובכל הזדמנות שניתנה לו, היה בודק ומפרק רכבים. ישראל החליט ללמוד בבית ספר מקס פיין במגמת מכונאות רכב על מנת לעסוק בדברים שאותם הוא אהב. חוץ ממכוניות, ישראל אהב לעסוק בספורט, לשחק כדורגל ולבלות עם חבריו.

לישראל הייתה שמחת חיים רבה, תמיד חייך, צחק, והיה אהוד על חבריו. כאשר אחיותיו של ישראל עזבו את הבית והקימו משפחות, הוא נשאר יחד עם אימו. על אף הפינוק והאהבה הרבה בה גדל ישראל, הסתבר כי גדל להיות נער חרוץ ומסור אשר עזר רבות לפרנסת הבית.

אימו של ישראל ניסתה פעמים רבות להניא אותו מעבודה כל כך רבה וניסתה לגרום לו לבלות יותר, אך הוא פטר אותה בכך שיש דברים יותר חשובים מבילוים כמו לימודים ועזרה בבית.

לאור מצב משפחתו, הוצע לישראל להשתחרר משירות צבאי, אך ישראל ביקש לדחות את הגיוס בשנה על מנת שיוכל לעזור בבית. כזה היה ישראל, מכיר במחויבותו כלפי משפחתו כלפי ארצו וכלפי עצמו.

ישראל התגייס בתאריך 9.8.06, הוא רצה להתגייס לחיל קרבי, אך ביום גיוסו שוכנע ושובץ לחיל החימוש. ישראל הגיע בתאריך 10/8/06 לבה"ד 20 שם החל לבצע את הטירונות.

כאשר הגיע לביתו ביום שישי לחופשת השבת הראשונה, סיפר למשפחתו על החוויות שעבר ומה הספיק כבר לעשות בצבא. ביום שיש בערב, ניפגש ישראל עם חבריו, והם החליטו לצאת לבלות. עם חזרתם מהבילוי, כאשר היו במרחק קצר מביתם, פגעה ברכבם מכונית אשר גרמה למותם של ישראל וחבריו.

ישראל אהב מאד רכבים, אך לצערנו הוא גם מצא את מותו בנסיבות טרגיות בתוך מכונית בי"ח באב תשס"ו (12.8.2006).

בניית אתרים: