תפריט נגישות

רב"ט פאול פנחס בומביגר ז"ל

פאול בומביגר
בן 19 בנפלו
בן שרה וקורנליו
נולד ברומניה
בי"ח בתשרי תשט"ו, 15/10/1954
התגורר בחולון
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 14, גד' 184
התגייס ב-פברואר 1973
נפל בקרב
בל' בחשוון תשל"ד, 25/11/1973
מקום נפילה: תעלת סואץ
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
חלקה: 8, שורה: 1, קבר: 10.
הותיר: הורים ואח

קורות חיים

פאול-פנחס (פיני) בן שרה וקורנליו, נולד ביום י"ח בתשרי תשט"ו (15.10.1954) בפיאטרה נאמץ שברומניה, ועלה ארצה עם משפחתו בינואר 1965. הוא התחיל ללמוד בבית-הספר היסודי בעיר מולדתו וסיים את לימודיו בבית-הספר היסודי "מגינים" בחולון.

אחרי-כן למד בבית-הספר המקצועי "אורט" בחולון והשלים את לימודיו בבית-הספר התיכון החקלאי בלהבות הבשן ובעינת. פיני הצטיין בלימודיו והיה אהוב על חבריו ועל מוריו. גם בימי ההפגזות על משק להבות הבשן ידע לשמור על קור-רוחו ולא נתפס לבהלה. הוא היה חובב ספורט והשתלם בקורס לקראטה. יחד עם זאת היה רגיש ובעל נפש של אמן. הוא אהב מוסיקה קלאסית ומוסיקה מודרנית, ניגן בגיטרה והרבה לצלם תצלומי נוף. הוא היה פעלתני מאוד, כאילו חס על כל שעה פנויה, וכן היה חברותי, בלא שמץ אנוכיות. חייכן וטוב לב היה, מלא שמחה ומשרה עליזות סביבו. הוא היה קשור לעינת והרבה לבקר בה.

פנחס גויס לצה"ל במחצית פברואר בשנת 1973. לאחר סיום הטירונות ביקש להתנדב ליחידה קרבית, אך בגלל מגבלות גופניות נדחתה בקשתו. לאחר מאמצים והשתדלויות מרובות נענה הצבא להפצרותיו והוא הוצב לחיל השריון. ביחידתו הכירוהו הכל כחייל אחראי וחבר מסור, שידע לסייע ולעזור לאנשים במצבים קשים ובעתות משבר. כבן טוב ומסור להוריו, השתדל שלא להדאיגם והקפיד לכתוב הביתה בקביעות ולבקר בו בכל שעה פנויה.

במלחמת יום הכיפורים השתתף פיני בקרבות הבלימה הקשים נגד המצרים בסיני, והגיע עם כוחותינו אל ממערב לתעלה.

ביום ל' בחשוון תשל"ד (25.11.1973), נפגע ונהרג מפגז שנורה לשוחה שהתחפר בה. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בקרית-שאול. השאיר אחריו אב, אם ואח. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב-טוראי.

במכתב התנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקדו: "פנחס היה לוחם חרמ"ש אמיץ ועירני. הוא ביצע את תפקידו בדבקות במשימה ומתוך הכרה בשליחות שהוטלה עליו".

בניית אתרים: