תפריט נגישות

רס"ן איתן רמלר ז"ל

איתן רמלר
בן 29 בנפלו
בן עטיה וכרמל
נולד בתל אביב
בט"ז באדר תשט"ו, 10/3/1955
שרת בחיל האויר
יחידה: טייסת 106
התגייס ב-יולי 1973
נפל בעת שירותו
בכ"ב בתשרי תשמ"ה, 18/10/1984
מקום נפילה: רמת הגולן
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: חולון
הותיר: אשה, בת, הורים, אח ואחות

קורות חיים

בן עטיה וכרמל. נולד ביום ט"ז באדר תשט"ו (10.3.1955) בתל-אביב. איתן למד בבית-הספר היסודי "חנקין" בחולון והמשיך את לימודיו בבית-ספר "אורט" בעירו. מגיל צעיר גילה איתן התעניינות בתעופה ובמטוסים ובנה דגמים לפי התרשימים בביטאון חיל- האוויר. הוא גם ידע לזהות מטוסים לפי קול מנועיהם. איתן היה חבר בתנועת הנוער העובד.

בסוף יולי 1973 התגייס לצה"ל במסגרת גרעין נח"ל, שהיה מיועד לקיבוץ רעים בנגב. טבעי היה שאיתן, שכה אהב מטוסים, יגש למבדקי טיסה ויעבור אותם. במרס 1975 סיים קורס טיס והוצב בבסיס החיל בעציון. אחר-כך הועבר לתל-נוף והמשיך בהתקדמותו בחיל. איתן היה אהוד על הסובבים אותו ועליזותו השרתה אווירה של שמחה ועלומים. בספטמבר 1978 נשא לאשה את חברתו חגית וביתם הפך למקום מפגש אהוב על חבריהם. באפריל 1983 נולדה בתם מור.

ביום העצמאות הטיס איתן את אחד משמונת המטוסים שהשתתפו במפגן האוויר האירובטי. התקדמותו בחיל היתה מהירה. איתן התבלט ביחסי אנוש טובים ובחברים הרבים שקנה לעצמו. הוא היה מעורה מאוד בהווי הטייסת ובאירועיה. באפריל 1984 החליט לצאת לחל"ת, אך להישאר בתחום התעופה. הוא הקים חברה לאמצעים וייעוץ ולהדרכה מתקדמת. עם זאת לא זנח את אהבתו לטיס וכוונתו היתה לפתח בית-ספר לטיסה ברמת הגולן.

ביום כ"ב בתשרי תשמ"ה (18.10.1984), נפל איתן בעת שירותו. בן 29 היה במותו. הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בחולון. השאיר אחריו אשה, בת, הורים, אח ואחות. בנו שי נולד אחרי נפילתו.

בניית אתרים: