תפריט נגישות

רס"ל איתן זהבי ז"ל

איתן זהבי
בן 27 בנפלו
בן מרים ומרדכי
נולד בחולון
בו' באדר ב' תשי"ד, 11/3/1954
התגורר בחולון
שרת בחטיבת הצנחנים
התגייס ב-אוגוסט 1972
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ה בחשוון תשמ"ג, 11/11/1982
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: צור
באזור לבנון
מקום קבורה: חולון
הותיר: אם ואח

קורות חיים

בן מרים ומרדכי ז"ל, נולד ביום ו' באדר ב' תשי"ד (11.3.1954) בחולון, ובה גדל והתחנך. איתן למד בבית-הספר היסודי על-שם משה הס, וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון "קוגל", שניהם בחולון. הוא היה תלמיד שקט וצנוע, אהוב על חבריו ומוריו.

איתן גויס לצה"ל בתחילת אוגוסט 1972, והתנדב לשרת בחיל-הצנחנים. בתקופת השירות הסדיר סיים איתן בהצלחה קורס צניחה וקורס מ"כים חי"ר. במלחמת יום הכיפורים הוא השתתף עם יחידתו בלחימה העזה על גדות תעלת סואץ שם נפצע איתן ואושפז. הוענקו לו אות המערכה ואות השירות המבצעי.

באוגוסט 1975, שוחרר איתן מהשירות הסדיר. זמן לא רב אחרי כן, נהרג אביו בתאונת עבודה בבית-חרושת לצינורות, ואיתן הקדיש את עצמו לתמיכה באמו האלמנה ובאחיו. הוא עבד כסוכן מכירות, ובשעות הפנאי שלו עסק בקריאה ובאיסוף בולים. איתן גידל גם כלבה נאמנה, ושמה "שלופי". הוא היה ספורטאי רבגוני שעסק בריצה, שחייה, דאייה וגלישה. איתן השתתף בצליחות רבות של הכינרת ובהקפות התבור, וחדרו מלא בתעודות שזכה בהן על השתתפותו באירועים אלה.

בפרוץ מלחמת שלום הגליל נקרא איתן לשירות מילואים פעיל, והועבר עם יחידתו לעיר צור, ביום כ"ה בחשוון תשמ"ג (11.11.1982), נפל סמ"ר איתן בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי בחולון, לאחר נופלו, הוא הועלה לדרגת רב-סמל.

איתן השאיר אחריו אם ואח.

במכתב התנחומים, כתב מפקדו לאם השכולה: "שמעתי ממך - איזה בן טוב היה. שמעתי מחבריו - איזה חבר היה, והכרתיו מקרוב - איזה גבר היה. כמפקד ידעתי שכל משימה שתוטל עליו תבוצע במלואה עד לפרטי פרטים".

בניית אתרים: