תפריט נגישות

טוראי זכריה אעקל ז"ל

זכריה אעקל
בן 19 בנפלו
בן מזל ועובדיה
נולד בתל אביב
בכ"א בסיון תשי"ז, 20/6/1957
התגורר בחולון
שרת בחיל כללי
יחידה: גל"צ / מחנה רבין 128
התגייס ב-יולי 1975
נפל בעת שירותו
בכ"ו בסיון תשל"ו, 24/6/1976
מקום נפילה: ישראל
מקום קבורה: חולון
הותיר: הורים, שלוש אחיות ושני אחים

קורות חיים

בן עובדיה ומזל. נולד ביום כ"א בסיון תשי"ז (20.6.1957) בתל-אביב. זכריה סיים את לימודיו בבית-הספר היסודי 'בר-אילן' שבחולון ולאחר מכן למד שנתיים בהכשרה מקצועית בתל-אביב. אחר-כך עבד בעבודות שונות. זכריה היה בחור אופטימי, חברותי ושמח בחלקו. הוא אהב לעזור לזולת ולהימצא בחברת אנשים. חבריו הקרובים מספרים, שהשכיל למצוא שפה משותפת עם אנשים בני כל הגילים וכל השכבות. הוא אהב מעשי-קונדס והתבלט בחברה בזכות חביבותו וחוש-ההומור שלו.

זכריה גויס לצה"ל ביולי 1975 והוצב לשרת בחיל כללי. לאחר הטירונות ולאחר שהשתלם בקורסים שונים, הוצב לשרת בגלי-צה"ל, באזור תל-אביב, כנהג-משאית ומכונאי-רכב. היה נהג מעולה, ידע לטפל ברכב ולתפעל אותו באורח נאות. זכריה לא הקפיד על גינוני-משמעת, אך תמיד ידע למלא את המשימות שהוטלו עליו באורח מושלם. הוא שימש דוגמה לכול והיה אהוד על חבריו ביחידה וכן על מפקדיו.

ביום כ"ו בסיון תשל"ו (20.6.1976) נפל בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית בבית-העלמין שבחולון. השאיר אחריו הורים, שלוש אחיות ושני אחים.

במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד גלי-צה"ל: "זכריה שירת ביחידתנו פרק-זמן קצר מאוד. אך כבר מהימים הראשונים התרשמנו מעבודתו המסורה, מהמשמעת שלו ומנכונותו לסייע לכל אחד."

בניית אתרים: