תפריט נגישות

רס"ל אדריאן יוסף אדי שפירא ז"ל

אדריאן יוסף  שפירא
בן 20 בנפלו
בן אלה ואלברט
נולד ברומניה
בט' בכסלו תשי"ג, 27/11/1952
התגורר בחולון
שרת בחיל המודיעין
יחידה: פיקוד דרום
התגייס ב-פברואר 1972
נפל בקרב
בי"ב בתשרי תשל"ד, 8/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: מעוז מפצח
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
הותיר: הורים

קורות חיים

אדריאן יוסף, בנם יחידם של אלה ואלברט, נולד ביום ט' בכסלו תשי"ג (27.11.1952) ברומניה. הוא למד שנתיים בבית-ספר יסודי בעיר מולדתו ובשנת תשכ"א עלה עם משפחתו ארצה. המשפחה קבעה את מושבה בחולון ויוסף המשיך את לימודיו בבית-הספר היסודי "ויצמן" וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון על-שם קוגל, במגמה הריאלית. הוא היה תלמיד מצטיין ורכש את אהבת מוריו וחבריו.

אדריאן-יוסף גויס לצה"ל במחצית פברואר 1972 והוצב לחיל המודיעין. לאחר הטירונות הוכשר בקורס מ"כים והחל לצבור ניסיון בעבודה כאיש חיל המודיעין. הוא עבר קורס מש"קי מודיעין וקורס מש"קי פיענוח. במשך כל תקופת שירותו היתה דאגתו נתונה להוריו הקשישים יודעי החולי. בכל חופשה מיהר לביתו וכאשר לא עלה בידו, התקשר טלפונית, שאל לשלומם ומסר כי שלום לו -- לבל ידאגו.

לפני פרוץ מלחמת יום הכיפורים הועבר למעוז "מפצח" שעל גדות התעלה, למילוי משימה מודיעינית. המעוז, שהיה אחת המטרות הראשונות של המצרים, התגונן בגבורה מול התוקפים ויומיים רצופים הדף עשרות התקפות.

ביום י"ב בתשרי תשל"ד (8.10.1973) ספג המעוז פגיעה ישירה ויוסף נפל. תחילה נחשב כנעדר, אך לימים נמצאה גופתו וזוהתה, והוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בקרית-שאול. השאיר אחריו הורים. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב-סמל.

בניית אתרים: