תפריט נגישות

רב"ט אהרון שרלי אנקורי ז"ל

אהרון אנקורי
בן 19 בנפלו
בן טרז וחיים
נולד בטוניסיה
בכ"ד באדר תש"ט, 25/3/1949
התגורר בחולון
שרת בחיל האויר
יחידה: ביה''ס לטיסה
התגייס ב-אפריל 1968
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"ב בחשוון תש"ל, 24/10/1969
מקום נפילה: אזור תעלת סואץ
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
אזור: 1, חלקה: 2, שורה: 7, קבר: 16.
הותיר: הורים ושבעה אחים

קורות חיים

בן חיים וטרז. נולד בכ"ד באדר תש"ט (25.3.1949) בספקס שבטוניסיה ועלה לארץ עם משפחתו בשנת 1955. הוא התחיל את לימודיו בית-הספר היסודי במחנה-ישראל והמשיך בבית-הספר "ביל"ו" בתל-אביב, לאחר סיום בית-הספר היסודי הוא התחיל ללמוד בבית-הספר התיכון "מונטיפיורי" בתל-אביב והמשיך את לימודיו בבית-הספר הטכני של חיל-האויר במגמת חשמלאות מטוסים. בזמן לימודיו בבית-הספר הטכני נבחר לחניך תורן. השקט והשלווה, שהיו מתכונות האופי הבולטות שבו סייעו לו לנהל את ענייני הקורס במשך הלימודים וגם בשעות הפנאי, על הצד הטוב ביותר. הוא סיים את בית-הספר הטכני של חיל האויר בהצלחה וראה את המשך דרכו בחיל האויר אשר אהב ואשר בו השקיע את כל מרצו. הוא היה קשור מאוד להוריו וראה את עצמו כאדם היחיד המסוגל לתמוך בהם לעת זקנתם. הוא דאג תמיד לא לאכזבם ועשה מאמץ להיות להם משענת בערוב ימיהם, כי בו תלו את כל תקוותיהם.

הוא גויס לצה"ל באפריל 1968 והתנדב לשרת בחיל-האויר, עוד בטרם מלאו לו י"ח שנה. הוא עשה את המוטל עליו בשלמות וביעילות מקסימלית והיה אהוב מאוד על חבריו. מטבעו היה שליו, לכן קיבל בהבנה התפרצויות כעס וחוסר סבלנות של מפקדיו, והיה ממלא ברצון את כל התפקידים שהוטלו עליו. בהגיעו למוסך שבבסיס של חיל-האויר, שימש דוגמא לחבריו, היה נוהג לעזור בעבודה לאחרים והיה רע נאמן גם מחוץ לשעות העבודה. על כך, ועל שאר סגולותיו, ידעו חבריו להעריכו ולחבבו.

ביום י"ב במרחשון תש"ל (24.10.1969), נפל באזור תעלת סואץ בהפצצת מטוסי האויב. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקרית שאול.

בניית אתרים: