תפריט נגישות

רב"ט בנימין בני בסירטמן ז"ל

בנימין בסירטמן
בן 20 בנפלו
בן צפורה ואברהם
נולד בחולון
בי"ב בכסלו תשכ"ח, 14/12/1967
התגורר בחולון
שרת בחטיבת הנח"ל
יחידה: פלחי"ק
התגייס ב-ינואר 1987
נפל בקרב
בה' בכסלו תשמ"ח, 25/11/1987
מקום נפילה: מחנה גיבור
באזור הגליל
מקום קבורה: חולון
חלקה: 6, שורה: 4, קבר: 2.
הותיר: הורים, שתי אחיות ושני אחים

קורות חיים

בן צפורה ואברהם. נולד ביום י"ב בכסלו תשכ"ח (14.12.1967) בחולון בן שני למשפחה בת חמישה ילדים. בני גדל והתחנך בחולון. הוא החל לימודיו בבית-הספר היסודי 'ניב' וסיימם בבית-הספר התיכון 'איילון'.

בהשפעת אחיו הבכור רמי, ביקש בני לשרת במסגרת הנח"ל, תוך שאיפה לשלב חינוך נוער והתיישבות עם מסלול צבאי רגיל. הוא הצטרף לגרעין 'תרשיש' שהיה מיועד להתיישב בקיבוץ חוקוק בגליל התחתון. טרם גיוסו חתם על התחייבות לתקופת שירות סדיר נוסף, במגמה לשמור על שלמות הגרעין. כבר אז היה הרוח החיה בגרעין, אהוב על כולם.

בני גויס לשירות חובה בצה"ל בתחילת ינואר 1987. בסיומה של טירונות ארוכה וקשה נשלח לקורס מרגמות וקשרי חי"ר. את שני הקורסים סיים בציונים גבוהים במיוחד והוצב לשרת בפלוגת הקשר של חטיבת הנח"ל.

ביום ה' בכסלו תשמ"ח (25.11.1987) נפל בני בקרב בצפון. הוא נפגע בליל הגלשונים במחנה 'גיבור' ליד קרית שמונה, מיריות מחבל שהגיע בגלשון מלבנון ופרץ למפקדת החטיבה. שישה חיילים נהרגו במקום ובני אחד מהם. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בחולון. השאיר אחריו הורים, שתי אחיות - דורית ואורית ושני אחים - רמי וליאור.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד החטיבה: "בני הצטיין בגישתו האוהדת והמתחשבת בחבריו וכן בעקשנותו לגבי דעותיו. היווה דמות אבהית בגרעין והשרה ביטחון סביבו".

לאחר מותו הועלה לדרגת רב"ט. ארגון הסטודנטים היהודיים ברומא נטע עץ לזכרו ביער הקרן הקיימת לישראל.

בניית אתרים: