תפריט נגישות

רב"ט דוד דוידקו גני ז"ל

דוד גני
בן 20 בנפלו
בן לבנה ויששכר
נולד בחולון
בי"ט באלול תש"ל, 20/9/1970
שרת בחיל הלוגיסטיקה
יחידה: בי"ס לקצינים - בה"ד 1
התגייס ב-9/5/1988
נפל בעת שירותו
בל' בסיון תש"נ, 23/6/1990
מקום קבורה: חולון
הותיר: הורים ושתי אחיות - אתי וחדוה

קורות חיים

בנם בכורם של לבנה ויששכר. נולד ביום י"ט באלול תש"ל (20.9.1970) בחולון. דוד החל ללמוד בבית-הספר היסודי 'סירקין' בחולון, המשיך בחטיבת-הביניים בבית-הספר 'גינצבורג' ביבנה וסיים את חוק לימודיו בפנימייה הצבאית בית אונים בכפר סבא. דוד היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' ורכש לו חברים רבים, שמילאו את ביתו בכל עת. עם חבריו בתנועת הנוער הרבה לטייל ברחבי ישראל. הוא היה קשור לבני משפחתו, בן נאמן להוריו ואח דואג לשתי אחיותיו הצעירות. דוד אהב לעזור לאמו במלאכות הבית, ובעיקר במלאכת הבישול והאפייה., ושאף להתמחות במקצוע הטבחות.

דוד גויס לצה"ל במאי 1988. תחילה רצה להתנדב לגולני, אך לבסוף הוצב בחיל התחזוקה ולאחר הטירונות ולימוד בקורסים מקצועיים נשלח לעבוד כטבח במטבח בית-הספר לקצינים. חבריו העידו עליו כי הוא תפקד היטב מבחינה חברתית ומקצועית, ללא בעיות משמעת כלשהן והיה אהוד ומקובל על חבריו לעבודה. מפקדיו, שהעריכו את עבודתו, העלוהו לדרגת רב-טוראי. בעת חופשותיו עבד במרפדיה כדי שלא ייאלץ לבקש דמי כיס מהוריו.

ביום ל' בסיוון התש"נ (23.6.1990) נפל רב-טוראי דוד גני בעת שירותו והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בחולון. השאיר אחריו הורים ושתי אחיות - אתי וחדוה.

במכתב התנחומים למשפחה ציין מפקדו כי "דוד שירת בבה"ד 1 במשך שנתיים כעובד מטבח. היה חייל ממושמע, מסור ואהוב על מפקדיו וחבריו. בדרכו השקטה ביצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר".

בניית אתרים: