תפריט נגישות

טוראי יניב ז'אן ז"ל

יניב ז'אן
בן 19 בנפלו
בן ג'נט ואלברט
נולד בחולון
בכ"ג בשבט תשל"ד, 15/2/1974
התגורר בחולון
שרת בחטיבת גבעתי
יחידה: גדוד רותם
התגייס ב-2.8.1992
נפל בעת שירותו
בי"ט בכסלו תשנ"ד, 3/12/1993
מקום נפילה: חולון
באזור מרכז הארץ והשפלה
מקום קבורה: חולון
הותיר: הורים ושני אחים - אורי ודורון

קורות חיים

יניב נולד לאלברט וג'נט ב- 15.2.1974, יום שישי, בבית-חולים "אסף הרופא" בשעה 01:00 לפנות בוקר ובמשקל של 3.5 ק"ג. מאז נולד נודע כילד חייכן, שחרחר וחביב על כולם למרות שלא היה ילד יפה. יניב גדל בשכונת ג'סי כהן שבחולון עד גיל 12 ואת שנות לימודיו עשה בבית-ספר "ויצמן". כילד לא הצטיין במיוחד בלימודיו, אולם נודע ברצון לעזור, בחביבותו ובחיוך הנצחי שהיה שפוך על פניו גם כשהכעיסו אותו. יניב כילד אהב במיוחד לפרק מכשירים וללמוד כיצד להרכיבם מחדש, אולם עם הגיל אהב לטייל, להתלבש ולבלוט בהופעתו החיצונית שאי אפשר היה להתעלם ממנה.

בשנת 1986 עברו ההורים לגור ברח' דב-הוז שבחולון. במקום זה רכש יניב חברים וחברות שאתם בילה והיווה עבורם דמות מרכזית. את התיכון המקצועי "אנקורי" סיים בשנת 1991 ועד למועד גיוסו עבד כמתקין תריסים כדי שיהיה לו כסף לעזור בבית, לטייל ולהתלבש. יניב מעולם לא חשב לחסוך והוא נחשב לבזבזן גדול עליו ועל חבריו.

בשנת 1992 התגייס לצבא ומשם שובץ בחטיבת גבעתי. את הטירונות סיים במסלול הרגיל ולחברים ולמשפחה ידע לספר כמה הוא חביב על מפקדיו וחבריו ליחידה. אנו במשפחתו ידענו שיניב גאה להיות חייל.

ביום 3.12.1993 נרצח יניב ע"י רוצח שפל יהודי ללא כל סיבה ועם הרצחו נסתם הגולל על בחור שלא הספיק לחיות את חייו, אך בחייו הקצרים הספיק ללכד סביבו חברים וחברות וכמובן משפחה שלא תשכח אותו לעולם.

יניב נקבר בחלקה הצבאית ביום 5.12.1993. תהא מנוחתו עדן.

בניית אתרים: